Vyberte stránku

Bloomberg píše, že Apple vyvíjí se svými partnery v USA a Asii technologii pro bezdrátové nabíjení s dlouhým dosahem, které poprvé uvidíme v praxi až příští rok. Apple usilovně pracuje na technologii a řeší technické problémy např. se ztrátou výkonu.

Tento druh nabíjení umožní bezdrátově nabíjet iPhony, iPady, Apple Watch a další zařízení, aniž by setrvávaly na podložce, která generuje elektromagnetické pole. Nic se nebude muset magneticky přichycovat, pouze bude muset být zařízení umístěné v určitém dosahu od „nabíječky“.

Na bezdrátové nabíjení iOS zařízení čekají uživatelé celkem dlouho. Konkurence už ho má dávno, stejně jako rychlonabíjení, a podle některých spekulací bychom se ho mohli dočkat už tento rok s iPhonem 7. Podle nové zprávy to ovšem vypadá, že si ještě počkáme, ale zato dostaneme lepší verzi s delším dosahem.

Nezbývá než se těšit a doufat, že vzdálenost bude použitelná, a také že taková nabíječka od Applu, která se pravděpodobně bude prodávat samostatně, nebude stát např. 5 000 Kč. Bylo by pěkné mít takových nabíječek víc na místech kde odkládáme své iPhony a iPady..

 

Další

Bezdrátové nabíjení iPhonů a iPadů s dlouhým dosahem přijde prý v roce 2017