Vyberte stránku

Burberry představilo kolekci Prorsum S/S 2014 na téma „spisovatelů a malířů“ a vypadalo to, že se nenechalo inspirovat jen jimi, ale vzalo si příklad i od italského módního domu Prada, který každoročně udává módní trendy. Burberry je však nyní v pozici, kdy by sám mohl diktovat, co nového se bude v nadcházející sezóně nosit. Není tedy škoda, že masy lidí na první pohled zaznamenaly jistou podobnost?

O samotné kolekci se začalo mluvit poměrně dlouho dopředu v souvislosti s jejím uvedením v Londýně, což je návrat k tradici. V předchozích několika letech se totiž pánská kolekce Burberry vždy představovala spolu s ostatními značkami v Miláně. Video k návratu do Londýna můžete zhlédnout zde:

 

 

Londýnské show značky jsou přitom již několik let pověstné svým nadmíru kvalitním zpracováním, díky kterému si je zamilujete a hudba z nich Vám ještě dlouho zůstane v Top Rated seznamu v iPodu. Nejsou sice tak pompézní jako například ta s přijíždějícím Louis Vuitton vlakem plným modelek (odkaz) nebo proslulé přehlídky Chanel, které se jen náhodou zatím nekonaly ve vesmíru, ale mají takovou „lovely“, přirozenou a šťastně deštivou atmosféru. Očekávání proto byla veliká.

Burberry celou show pojal tradičně. Příjemná hudba, průhledný stan v Hyde Parku v již zmiňovaném Londýně a zajímaví hosté, mezi něž patřily i jedny z největších hvězd britské mládeže, dvojčata Jack a Finn, kteří se prosadili na Youtube se svým kanálem JacksGap (celý kanál). Všichni se usadili na svá místa a přehlídka mohla začít.

Hned, jakmile do centra vší pozornosti vkročil svou rudou botou první model, bylo jasno. Prada je ikonou a ostatní se jí rádi nechávají inspirovat.

Získaný dojem byl všemi přijat, když se za barevnou kombinací, sestávající především z pastelových odstínů modré, červené, žluté a zelené (s pravděpodobným krycím názvem Google), začaly vynořovat další a další módní kreace využívající sympatickou barevnou paletu. A nám to vůbec nevadí! Christopher Bailey rád překvapuje a podařilo se mu to opět. Sice se nejedná o moc originální překvapení, jelikož něco podobného jsme v minulých letech viděli nejen u Prada, ale pro Burberry je to odskočení jiným směrem.

 

My milujeme starého ducha Burberry s jeho neodolatelnými trenchcoaty a dalšími svršky přizpůsobenými londýnskému počasí. Nová kolekce je na Londýn možná až příliš infantilně barevná, a málo nepromokavá, ale my stále říkáme „Proč ne?“. Burberry je mezinárodní značka a chce tak i vystupovat a kdyby to nevyšlo, má za půl roku možnost metamorfovat se zase zpět. Nakonec zákazníci jsou těmi nejlepšími hodnotiteli a ukáží, zdali kolekce S/S 2014 byla opět krokem správným směrem.

 

 

Fotografie: Burberry

Autor článku: Nelson

 

Další

Pánská móda pro jaro/léto 2014 podle Burberry nebo Prada?